Ankara Deneme Sahnesi’nden “YEDİ KÖYÜN YARGICI”

Ankara Deneme Sahnesi 16 Ekim’de  ASSITEJ (Uluslar arası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği) ile Bursa Kültür ve Sanat Vakfı tarafından bu yıl 12. düzenlenen Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali kapsamında  Bursa Kent Müzesi Açık Hava Tiyatrosun’da Sönmez Atasoyun yazdığı  “Yedi Köyün Yargıcı”  adlı çocuk oyununu sergileyecek. Oyun köy seyirlik geleneğinden yola çıkarak, müzik ve dans içeren zengin folklorik motiflerimizin, yer aldığı görsel bir şölendir. 
   

Umut KARADAĞ’ ın yönettiği oyunda  Taşkın Ermişoğlu, UmayKaradağ,Hakan Güngör,Arzu Yolgösteren,Yasin   Öksüz,Ulaş Karadağ,  Melis   Erol, Hanife   Birben, Emine Ateş,Filiz Can,Kemal Kötülek,Barış Arslan,Çağrı   Boyacı,Cem   Demir,Kübra   Bilgili,Derya   Tiryaki,Sevgi   Gülçiçek  rol alıyorlar. 
   
Oyun, herkesi kandırarak kazanç elde etmek isteyen bir satıcının, kendi kurduğu tuzaklara düşmesini komik ve eğlenceli bir dille anlatılıyor. Ayrıca doğruluk, dürüstlük, kardeşlik, anlaşma ve uzlaşmanın önemi gibi kavramlar, çocukların da yargıç olarak oyuna katılımıyla daha da çarpıcı olarak vurgulanıyor.  
 
Oyunun
Müzikleri: Nedim Yıldız’a ,
Dansları: Esin Kartaloğlu ve Ziver Armağan Açıl’a , 
Kostümleri: Nazan Ön’e  ait.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here