Ücretsiz Konservatuara Hazırlık Atölyesi’nde neler oluyor?

GİBİ YAPANLAR’ın “Toplumsal Destek Projesi” adıyla düzenlediği, Kemal Oruç ve Cihan Özdeniz liderliğinde yürütülen “Ücretsiz Konservatuara Hazırlık Atölyesi”nde 4. çalışmayı da geride bıraktık. Amacımız; yüksek ücretli kurslara para veremeyen ve tiyatroyu gerçekten seven gençlere, hiçbir karşılık beklemeden, çalışma ve kendini geliştirme olanağı sunabilmektir… Atilla İlhan Kültür Merkezi’ne mekan desteği için sonsuz teşekkür ediyoruz.

İlk atölye konusu; iletişim, etkileşim ve kişisel gelişim…

İkinci atölyenin konusu; grup bilinci, toplumsal bilinç ve tiyatronun görevleri…

Üçüncü atölyenin konusu; yaratıcılık, beden dili ve diyafram teknikleri…

Dördüncü atölyenin konusu; oyunculuğa giriş…

Son çalışmanın lideri ömrünü tiyatroya adamış bir üstad, Hüseyin Akşen’di. Davetimizi büyük bir mutlulukla kabul eden Akşen, tiyatroya dair uzunca ve doyurucu bir sohbetten sonra oyunculukta dikkat, algı ve grup bilinci üzerine çalışmalar yaptırdı. Ayrıca haftada bir gün atölyemizde çalışma yapması için de söz aldık.

Her hafta bir usta çağırmaktayız. İlke olarak çalışma yapmadan önce liderlerin adını açıklamıyoruz. Bundan sonraki çalışmamıza Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yüksek Lisans Mezunu bir oyuncu ve ritm çalışmaları için bir baterist gelecektir.

Haftada 4 çalışma yapmaktayız. Toplu çalışmaların yanında, konservatuara hazırlananların ve kendini geliştirmek için gelenlerin programını ayrı tutmaya özen gösteriyoruz.

Fotoğraflar için tıklayınız:
http://gibiyapanlar.googlepages.com/yazatolyesi

Sevgi ve saygılarımla…

Kemal ORUÇ
www.kemaloruc.com


CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here