Kepez’den “7 Kocalı Hürmüz” Oyunu

Antalya Kepez Belediyesi Tiyatro Topluluğu, üçüncü oyunu 7 Kocalı Hürmüz’le, 2. Ramazan Şenlikleri’nde seyirci ile buluşacak.

Kepez’de tiyatro günleri başlıyor. Kepez Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun (KBTT) yetiştirdiği kursiyerler, üçüncü oyunlarını sahnelemeye hazırlanıyor. KBTT, 2007-2008 sezonunu “7 Kocalı Hürmüz” adlı oyunla açıyor. Oyunun ilk gösterisi, Kepez Belediyesi’nin 2. Ramazan Şenlikleri’nde 18 Eylül’de yapılacak.

 
Sadık Şendil’in yazdığı oyununun yönetmenliğini Antalya Devlet Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Selim Gürata yapıyor. Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun önemli eserlerinden biri olan 7 Kocalı Hürmüz’de, 25’e yakın oyuncu rol alıyor. Oyunun koreograflığını, Bulgaristan Kadriye Latifova Devlet Müzikal Dram ve Tiyatrosu Dansçısı Nihal Nihat Rasim yapıyor.

Yedi Kocalı Hürmüz oyununun dekorlarını da, Hollanda Kraliyet Akademisi mezunu Ressam Burhan Kul hazırlıyor.

2. Ramazan Şenlikleri alanında, 18 Eylül’de prömiyeri yapılacak olan oyun, 29 Nisan’a kadar her hafta sanatseverlerle buluşacak. Beldede tiyatroyu sevdirmeyi ve amatör tiyatrocuları yetiştirmeyi amaçlayan Kepez Belediyesi Tiyatro Topluğu, daha önce de “Bir İnsan Yaratmak” ve “Taziye” adlı oyunu sahnelemişti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here