Kardeş Kentin Tiyatrosu Aydın Seyircisi ile Buluşuyor…

Azerbaycanlı besteci Jahan Üzeyir Hacıbeyov tarafından yazılıp bestelenen “Arsın Malalan” oyunu Tataristan Cuhuriyeti Kültür Bakanlığı Bugulma Drama Tiyatrosu tarafından Aydın Belediyesi Şehir Tiyatrosunun konuğu olarak Aydın izleyicisiyle buluşuyor. Kardeş kentlerin kültürel ve sanatsal paylaşımlarını güçlendirmek adına Aydın Belediyesi ve Bugulma Kenti arasında gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde 11-12 Haziran 2007 tarihlerinde Tataristan’ın Milli Bayramı Sabantay Şenliklerinde Aydın Belediyesi Şehir Tiyatrosu Başkanlık Sanat Danışmanı ve Genel Sanat Yönetmeni Haluk Işık’ın yazıp yönettiği “Bir Oyun Gibi” adlı oyun Bugulma izleyicisi tarafından beğeniyle izlendi.
 
Aydın 5. Altın İncir Kültür ve Sanat Festivali ve Kurtuluş Şenlikleri çerçevesinde de 5 eylül 2007 tarihinde Saat 21:00 de Aydın Belediyesi Şehir Tiyatroları Şükran Güngör sahnesinde kardeş kentimiz Bugulma’nın Tataristan Cuhuriyeti Kültür Bakanlığı Bugulma Drama Tiyatrosu Jahan Üzeyir Hacıbeyov tarafından yazılıp bestelenen “Arsın Malalan” adlı müzikal oyunu Aydın izleyicisiyle buluşturacak.
 
Aydın Belediyesi Şehir Tiyatrosu
Davetiye için: 0 256 226 63 80 &260
0 544 314 09 07
Atakan Aktaş
Genel Koordinatör
e-mail: abst09@hotmail.com abs09@yahoo.com.tr atakanaktas_@hotmail.com Web: www.abst.tr.cx Aydin Belediyesi Sehir Tiyatrosu
abst09@yahoo.com.tr
abst09@hotmail.com
www.abst.tr.cx


CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here