İsmail Dümbüllü Ödülleri

İstanbul’un Üsküdar İlçesi Belediyesi’nden ”19. Uluslararası Katibim Kültür ve Sanat Festivali” kapsamında düzenlenen ”İsmail Dümbüllü Ödülleri”nin bu yıl halkın oyları ile belirleneceği bildirildi.

Üsküdar Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 25-30 Ağustos tarihleri arasında yapılacak etkinliklerde geleneksel Türk tiyatrosunun büyük ustası Üsküdarlı İsmail Dümbüllü anısına verilecek olan ödüllerin de sahiplerini bulacağı belirtildi.

İlki 2006 yılında düzenlenen İsmail Dümbüllü Ödüllerine, bu yıl aday gösterilen yapımlar şunlar:

En İyi Film dalında; ”Cenneti Beklerken – Yönetmen: Derviş Zaim”, ”Beynelmilel – Yönetmenler, Sırrı Süreyya Önder, Muharrem Gülmez”, ”Dondurmam Gaymak – Yönetmen, Yüksel Aksu”, ”Hokkabaz – Yönetmenler, Cem Yılmaz, Ali Taner Baltacı”

En İyi Tiyatro Oyunu dalında; ”Leyla ile Mecnun – İstanbul Şehir Tiyatroları”, ”Öp Babanın Elini – Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Tiyatrosu”, ”Ben Ruhi Bey Nasılım – İstanbul Devlet Tiyatrosu”

En İyi Dizi Film dalında; ”Köprü”, ”Sıla”, ”Elveda Derken”

Kazananlara ödüllerinin festivalde düzenlenecek törenle takdim edileceği belirtilen açıklamada, vatandaşların oylamaya, Üsküdar Belediyesi internet sayfasından katılabileceği kaydedildi.


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here