Gönüllü Tiyatro Grubu, Bursa’ya Ödülle Döndü

Osmangazi Belediyesi Yerel Gündem 21 (OSYEG 21) bünyesinde faaliyet gösteren gönüllü tiyatro grubu “Aşağıda Yolcu Kalmasın” adlı kısa filmi ile Akşehir’de gerçekleştirilen 48. Nasreddin Hoca Film Festivali’nden özel ödül ile döndü.

Geçtiğimiz sezon sergiledikleri ‘9. Nöroloji Koğuşu’ ve ‘Koca Seyit’in Öyküsü’ adlı tiyatro oyunları ile Bursalıların beğenisini kazanan gönüllü grup, yaza sakladığı kısa metraj filmi ile de sinema dalında da rüştünü ispatladı.

40 kişiden oluşan bir ekip tarafından hazırlanan “Aşağıda Yolcu Kalmasın” kısa metrajlı filmi 1983 yılında Kayseri-Mersin arasında gerçekleştirilen bir otobüs yolculuğunu traji-komik bir üslup ile anlatıyor.

Film hakkında bilgi veren yazar ve yönetmen Hüseyin Türe, ayakta yolcu kalmasın adlı sinema filminin kendileri için bir ilk olmasına rağmen uluslar arası bir festivalden ödül ile dönmesinin sevindirici olduğunu belirterek, ” ‘Ayakta Yolcu Kalmasın’ kısa bir film olmasına rağmen bizi tetikleyen heyecanlandıran bir yapıt oldu. Filmimizin uluslararası bir festival tarafından özel ödülle taçlandırılması bizi ayrıca sevindiren bir başarı. Bu ilk adımın başarısı ileride daha da önemli yapıtlara imza atacağımızın habercisi” şeklinde konuştu.

OSYEG 21 Genel Sekreteri Rıfat Bakan ise OSYEG 21 Gönüllü Tiyatro Grubu’nun elde etmiş olduğu başarının takdire layık olduğunu ifade ederek, “Gönüllü tiyatro grubumuzu, göstermiş oldukları başarıdan dolayı kutluyorum önümüzdeki sezonda hem tiyatro hem de sinema dalında başarılı çalışmalar bekliyoruz” dedi.

Filmin en küçük oyuncusu Serdar Küse’nin filme başladıklarında henüz 5 aylık olduğunu belirten Türe, Küçük Serdar’ın bugün 9 aylık olduğunu ifade etti.


CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here