Casablanca (Tiyatro Kedi)

Yeşim Salkım . Atılgan Gümüş
Mehmet Ulay . Kartal Kaan . Cenk Tunalı . Abdül Süsler
Barış Berker . Dilek Aba . Elif Çakman . Ebru Gülünay

 

CASABLANCA

Casablanca Müzikali seyirciden gördüğü büyük ilgisiyle kapalı gişe oynuyor.

Yılların eskitemediği sesiyle müzikal oyuncusu Kartal Kaan’ın, ilk kez tiyatro deneyimi kazanan Yeşim Salkım’ın;  sesi ve danslarıyla seyircinin büyük beğenisini kazanan tiyatro oyuncusu Atılgan Gümüş’ün müzikalde seslendirdiği şarkılardan oluşan albümün ve oyunun besteleri Cenk Taşkan’a, sözleri ise İpek Kadılar Altıner’e ait. 14 şarkıdan oluşan albümdeki son üç parça ise gelecek sezonda Tiyatro Kedi’de sahnelenecek olan Alaturka Müzikal’i seyirciye tanıtıyor. Casablanca Müzikali’nin albümü Tiyatro Kedi gişelerinde, Biletix’de ve tüm müzik marketlerde satışa çıktı.

Murray Burnett ve Joan Alison’nun senaryosunu yazdığı Hakan Altıner’in yönettiği Casablanca müzikalinin kostümleri Sadık Kızılağaç, dekor tasarımı Barış Dinçel, ışık tasarımı ise Emir Uğurçağ’a ait. Oyunun yapımcısı İpek Kadılar Altıner.

Başrolleri Atılgan Gümüş ile Yeşim Salkım üstlendiği Casablanca’da ; Mehmet Ulay, Kartal Kaan, Cenk Tunalı, Abdül Süsler, Barış Berker, Dilek Aba, Elif Çakman ve Ebru Gülünay rolleri paylaşıyorlar. Nuri Irmak yönetimindeki Kedi Trio’da ise, Metin Irmak, Deniz Başay, Nur Moray, Ali Akaçça dönüşümlü çalıyorlar. Piyano, bas ve davuldan oluşan Kedi Trio, canlı performansıyla oyunun özgün bestelerini ve aynı zamanda 1940’ların ünlü şarkılarını çalarken oyuncular, koreograf Kahraman Nasirov tarafından hazırlanan koreografi eşliğinde dönemin step, tango, swing türü danslarını sahneliyorlar.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here