KİM KİMİ KİMLE ADAPAZARI TURNESİ’NE GİDİYOR

http://5/14/2007>

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, İngiliz tiyatrosunun en önemli yazarlarından Alan Ayckbourn’un yazdığı Nedret Denizhan’ın yönettiği ve sezonda seyircimizin yoğun ilgisiyle karşılanan Kim Kimi Kimle adlı oyunu ile Adapazarı Turnesi’ne gidiyor. Kim Kimi Kimle, Adapazarı Kültür Merkezi’nde 8 Mayıs 2007 Salı günü saat 20.30’da sahnelenecek.
 
Nedret Denizhan’ın yönettiği Orhan Azizoğlu’nun dilimize çevirdiği, dekor tasarımı Ayhan Doğan, kostüm tasarımı Canan Göknil, ışık tasarımı Mustafa Türkoğlu, efekt tasarımı Levent Akman imzasını taşıyan Kim Kimi Kimle adlı oyunumuzda, Perihan Savaş, Nejat Birecik, Senan Kara, Burak Davutoğlu, Hikmet Körmükçü ve S. Bora Seçkin rol alıyor.
 
Kim Kimi Kimle adlı oyunumuzun konusu kısaca şöyle: “Aynı iş yerinde çalışan farklı hayat görüşüne sahip, aile içi ilişkileri ve ekonomik durumları birbirinden ayrı üç çiftin iki perdelik yanlış anlamalar üzerine kurulu bir durum komedisidir. Alan Ayckbourn’ün iki ayrı zamanı ve mekanı bir arada gösteren keskin zekanın bir ürünü olan bu oyun, teknik anlamda da bir şovu oluşturmaktadır.”
 
Hüseyin SORGUN
İ.B.B. Şehir Tiyatroları
Basın Bürosu Sorumlusu
 
Basın Bürosu : 212. 219 10 78 / 232 53 21
GSM : 532. 304 08 02


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here