İstanbul Değişim Atölyesi Oyuncuları Nisan ayı oyun düzeni

http://4/6/2007>

 
 KAYIP
“KİM KORKAR VİRGİNİA WOOLF’TAN”
YAZAN
 EDWARD ALBEE
YÖNETEN
MÜGE SAUT
YÖNETMEN YARDIMCILARI
SİNEM BİNGÖL-HAKAN KILIÇ
OYNAYANLAR
TUĞBA BİRİNCİOĞLU 
NEVZAT SÜS
METİN GÖKCAN
MÜGE SAUT
Batan bir dünyadan çığlıklar duyuluyor. Sahici bir çığlık… İnsanlar yaşamak için ahlaklarından, iyimserliklerinden, amaçlarından, düşlerinden, duygu ve düşünüş biçimlerinden vazgeçiyor. Toplumsal gerçekleri bir süzgeçten geçirdiğimizde karşımıza çıkan şey kocaman bir “KAYIP”. İnsanlar kurutmak zorunda kaldıkları değişimi bir şekilde içselleştirirken bir yandan da vıcık vıcık ilişkilerin önünü açıyor. Başarısızlık, insanın kanıksadığı bir durum oluveriyor. Her şeyi yakıp yıkan bizler, aslında bizim kanımız canımızdan olan bir başkasına yırtıcı davranarak yaşatılmak istenen düzeni destekliyoruz. İstesek de istemesek de görünen gerçekler buna işaret ediyor.
Edward Albee “Kim Korkar Virginia Woolf’tan?”  İsimli oyununu 45 yıl önce yazdığından bu yana, ne ABD’nin saldırgan tutumu değişti, ne de çürüyen toplumunda bir değişiklik gerçekleşti. ABD kültürel olarak da tüm dünyaya ne kadar saldırgan olabileceğini her geçen gün gösteriyor. Tabi ülkemiz de bundan nasibini almakla kalmıyor, onu taklit bile ediyor. Son yıllarda çocuklara yapılan her türlü istismar bunun en açık kanıtıdır… Şimdi bir bataklıkta yaşıyoruz. Ya batan bu dünyada bizler de yok olup gideceğiz ya da…
NİSAN AYI OYUN DÜZENİ:
20 Nisan 2007 Saat: 19.30
27 Nisan 2007  Saat:19.30
28 Nisan 2007  Saat:19.30
 
Nazım Hikmet Kültür Merkezi
Ali Suavi sok. N:7 Kadıköy-İstanbul
Tlf: 0216 414 22 39–0536 722 20 07–0536 214 27 33      
istdao@gmail.com  
www.tiyatrodao.com

Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here