Ali Sunal’ın Yeni Oyunu

http://3/29/2007>

ALİ SUNAL’IN ROL ALDIĞI, DONKİŞOT TİYATRO’NUN YENİ PRODÜKSİYONU ‘KARMAKARIŞIK’IN PRÖMİYERİ SANATÇININ OKUL ÇAĞLARINDA TİYATRO SAHNESİYLE İLK KEZ TANIŞTIĞI ÖZEL IŞIK LİSESİ’NDE 19 MART AKŞAMI YOĞUN İLGİYLE GERÇEKLEŞTİ.

Yapımcılığını DonKişot Tiyatro’nun üstlendiği, Emre Törün’ün yönettiği ve Ali Sunal’ı yeniden tiyatro seyircisiyle buluşturan “Karmakarışık” adlı oyununun dekor tasarımı Kaan Güreşçi, kostüm tasarımı Duygu Kabaçam, ışık tasarımı Ulaş Yatkın imzası taşıyor.

İngiliz yazar Ray Cooney tarafından yazılan, Haldun Dormen ve Kemal Uzun tarafından dilimize çevrilen “Karmakarışık” adlı İngiliz usulü sahne komedisi; 80’li yıllarda Thatcher döneminin bir bakanının İşçi Parti’sinin sekreterlerinden biriyle bir geccelik bir kaçamak yapmak üzere bir otel odası tutması ve bu odada bir cesetle karşılaşınca içinden çıkılmaz duruma gelecek olan olay örgüsünü eğlenceli bir üslupla anlatıyor.

Oyunda Tiyatro İstanbul’da rol aldığı “İkinin Biri” adlı oyun ile Sadri Alışık Ödülleri’nde komedi dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne laik görülen ünlü oyuncu Ali Sunal’ın yanı sıra, Volkan Ünal, Zeynep Gülmez, Yasemin Öztürk, Ali Uyandıran, Deniz Oral, Gazanfer Ündüz, Nurkan Törün, Cansın Özyosun rol alıyor.

Ünlü oyuncu Ali Sunal rol aldığı tiyatro oyunları haricinde “Şaban Askerde”, “Şaban ile Şirin”, “En Son Babalar Duyar”, “Propaganda” , “Kanlı Düğün”, “Banka”, “Okul”, “Sayın Bakanım” gibi birçok sinema ve dizi projelerinde de yer aldı.

“Karmakarışık” adlı oyun; her Perşembe, Cuma saat:20:30 ve Cumartesi 15:00’te Profilo Kültür Merkezi’nde izlenebilir.


Paylaş
Tiyatro Dünyası
Yazar Hakkında: 2006 yılında kurulan Tiyatro Dünyası portalı "Türkiye'nin en popüler, en zengin ve en güncel tiyatro haber ve bilgi portalıdır..."

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here