Ankara Deneme Sahnesi’nde “SEVGI ÇEMBERI” Galasi

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvari ögretim üyesi Doç. Dr. Hasan Erkek’in yazdigi, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Cografya Fakültesi Tiyatro Bölümü Baskani Prof. Dr. Nurhan Karadag’in yönettigi Sevgi Çemberi adli oyun Ankara Deneme Sahnesi’nde sahnelenmeye baslayacak. Oyunun müzikleri Yard. Doç. Dr. Nedim Yildiz’a dans düzeni Dr. Selçuk Göldere’ye ait. Ankara Deneme Sahnesi’nin 50.kurulus yildönümü etkinlikleri kapsaminda sahnelenen Sevgi Çemberi’nin çevre ve giysi tasarimini Nazan Ön ve Emine Bardakçi, isik tasarimini Turgay Ön, Reji asistanligini Ulas Karadag, teknik sorumlulugunu ise Turgay Ön ve Celalettin Aksoy üstlendi. Orkestra’da Derya Tiryaki, Mikayil Sözbilir ve Devrim Gençay’in görev aldigi oyunda Turgay Ön, Zafer Til, Tarik Bayar, Hanife Birben, Filiz Can, Taskin Ermisoglu, Hakan Göngör, Umay Karadag, Emine Ates, Celalettin Aksoy, Kemal Kötülek, Hüseyin Varol, Yasin Öksüz, Füsun Çinar, Arzu Yolgösteren, Özlem Günes, Asli Altinöz, Rihem Çetin ve Aysenaz Altinöz oyuncu olarak görev aldilar.

Köy seyirlik oyunlari, meddah ve ortaoyunu anlatim tekniklerinin kullanildigi, bu tekniklerin çagdas içerikli bir metinle bulusturuldugu sözkonusu yapimla çocuk tiyatromuz açisindan yeni bir çikis noktasi bulunmasi, bir seçenek olusturulmasi hedeflenmektedir.

Galasi 7 Mayis 2006 tarihinde, Ankara’da Sanat Kurumu’nda (Gençlik Parki içinde, eski nikah salonu) yapilacak olan oyun saat 12.00 ve 14.00’de seyirciyle bulusacak. Oyun 7 yas ve üzeri seyircilere yönelikktir.


CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here